Uczestnicy konkursu Wiedzy o Regionie.w re

25 kwietnia 2017r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, odbyła się IV edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Regionie – Podhale, Spisz, Orawa, temat przewodni: „ Kuchnia regionalna”, organizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Nowotarskiego.

 Zwycięzcami konkursu zostały: Karolina Bryja i Karolina Janos z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu. II miejsce zajął duet z Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu – Marzena Gubała i Rafał Mrugała. Zaszczytne III miejsce należy do Teresy Nowak i Joanny Niżnik z Zespołu Szkół w Jabłonce.

Uczestników konkursu w imieniu Dyrektora Nowotarskiej Delegatury KO w Krakowie, przywitał Starszy Wizytator Jerzy Stodulski.

W konkursie rywalizowały zespoły z  6 szkół ponadgimnazjalnych  z powiatów – nowotarskiego i tatrzańskiego.

Konkurs odbył się w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy,  pisali test  wiedzy ogólnej, w drugim zaś  przedstawili prezentacje na temat wybranego regionu i potraw regionalnych. Ubrani w  piękne regionalne stroje  gwarą prezentowali wybrany region oraz częstowali lokalnymi przysmakami.

Udział w konkursie umożliwił  integrację uczniów z różnych szkół ,  stworzył możliwości wymiany doświadczeń oraz współzawodnictwa miedzy uczestnikami.  Wydarzenie to było jednocześnie  okazją  do  dobrej zabawy.

W jury konkursu zasiedli: Pani Marta Sokołowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych, Pani Jadwiga Jurkowska – Kierownik  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Nowym Targu, Pan Marcin Kudasik – pracownik Powiatowego Centrum Kultury oraz Pan Łukasz Fudala – nauczyciel przedmiotów zawodowych .

Sponsorzy atrakcyjnych nagród dla uczestników to:  Karczma „ Po Zbóju” oraz Karczma „Zapiecek” – fundatorzy zaproszeń na kolacje dla uczestników wraz z osobami towarzyszącymi, Park Rozrywki „Spiska Kraina” w Niedzicy – fundatorzy voucherów na zwiedzanie parku miniatur oraz wejściówek na cyfrowy paintball. Radna Powiatu Nowotarskiego, pani Katarzyna Kubasiak, ufundowała bony pieniężne do Empiku.

Ponadto nagrodami rzeczowymi i pozycjami książkowymi konkurs wsparli: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym  Targu, Urząd Gminy w Jabłonce oraz Urząd Gminy w Łapszach Niżnych. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Konkurs przebiegł w miłej atmosferze, pełnej kolorów regionalnych strojów i zapachów tradycyjnych, regionalnych potraw.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji  konkursu, bardzo dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczestników oraz ich opiekunów.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.