Uczennice ZSE z panem Wojciechem Cejrowskim.

Uczennice ZSE z panem Wojciechem Cejrowskim.

Odwiedziliśmy wczoraj halę EXPO Kraków i wzięliśmy udział w 20. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Wszystkich, którzy z nami się nie wybrali a mają ochotę na wielkie święto książki, na spotkania z autorami i zdobycie ich autografu, na buszowanie między stoiskami i szukanie książek ulubionych pisarzy zapraszamy jeszcze do Krakowa. Targi trwają tylko do jutra.

A my wczoraj mieliśmy naprawdę udane popołudnie. Odwiedziliśmy plenerowe studio Radia Kraków, z którego na żywo nadawano audycje.

Z lekkim drżeniem serca czekaliśmy w kolejce po książki i pamiątkowe zdjęcie z Wojciechem Cejrowskim, słuchaliśmy opowieści Aleksandra Doby, podróżnika roku 2015, który jako pierwszy człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki. Cierpliwie czekaliśmy w kolejce po autografy np. o. Leona Knabita, aktorki Ilony Felicjańskiej, dziennikarza Bogdana Rymanowskiego. Chwilkę wytchnienia od zgiełku targów można było znaleźć w sali kinowej, gdzie obejrzeliśmy rewelacyjny izraelski film pt. „Swat”. A zapaleńcy wzięli udział w warsztatach komiksu.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. No i oczywiście kupowaliśmy książki. Duuużo książek. Rekordzista aż 13! W nasze ręce trafiły książki Andrzeja Sapkowskiego, Stephena Kinga, Remigiusza Mroza, Małgorzaty Gutowskiej – Adamczyk, Małgorzaty Kalicińskiej, cudowne książki kulinarne i bajki dla młodszego rodzeństwa.
Z wypiekami na twarzy błądziliśmy w gąszczu alejek i niestety nie kupiliśmy wszystkich książek, które nas zachwyciły. Ale kto wie – może za rok?

Opiekę na uczniami sprawowały Magdalena Korzycka i Joanna Wójcik.