W czwartek, 07 grudnia 2017r. odbyła się w naszej szkole Olimpiada Przedsiębiorczości, która jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu.

11 uczniów podjęło zmagania z 50 pytania testowymi, w których poruszona została problematyka gospodarki rynkowej, rynku finansowego oraz rynku pracy. Ponadto w ramach tegorocznego Hasła przewodniego: „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”, pytania dotyczyły, także obszarów związanych z budową potencjału konkurencyjnego organizacji, koncepcji marketingowych, a także kształtowania nowych modeli biznesowych i wzmacniania przewag konkurencyjnych przedsiębiorstw.

Wyniki XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości poznamy w styczniu 2018 r.