16.03.2018 r. w siedzibie Muzeum Historycznego w Krakowie odbył się Wojewódzki Etap Olimpiady organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pt. Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych.

Naszą szkołę reprezentowały trzy Panie: Dominika Sąder, Alicja Maniowszczak z klasy III TE oraz Klaudia Czerwień z klasy II b TE. Mimo, że dziewczynom nie udało zakwalifikować się do ostatniego, Ogólnopolskiego Etapu Olimpiady, to i tak należą im się gratulacje. Test, z którym musiały się zmierzyć wymagał naprawdę obszernej wiedzy z zakresu znajomości zagadnień dotyczących m.in. ubezpieczeń, zasiłków, emerytur.  Ponadto, duża konkurencja, bo aż 21 szkół do pokonania, a do tego jeszcze presja czasu, sprawiły, że poziom Olimpiady był naprawdę wysoki.

W przyszłym roku będziemy kontynuować projekt: Lekcje z ZUS, ponieważ dzięki niemu, młodzież ma możliwość poznania zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, niezbędnymi do podjęcia wielu ważnych decyzji na progu dorosłości.