W dniu 4 stycznia 2018 roku, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych: Sabina Kowalczyk oraz Natalia Masny z klasy IV udali się do Myślenic, aby wziąć udział w eliminacjach okręgowych V jubileuszowej Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wzięło w nim udział 233 uczniów z całej Polski.

Etap ten składał się z dwóch części: testu zawierającego 40 pytań  z zakresu  marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego  zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki krajoznawczej na Kaszuby. Obie części zawierały sporo zagadnień związanych ze sztuką, kulturą ludową oraz folklorem, gdyż hasło przewodnie tegorocznej olimpiady brzmi: „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

Po ogłoszeniu wyników przez Komitet Główny Olimpiady okazało się, że do etapu centralnego olimpiady zakwalifikowało się 30 najlepszych osób z całego kraju. Wśród nich znalazły się obie uczennice naszej szkoły: Sabina Kowalczyk i Natalia Masny. Finał olimpiady zaplanowano w dniach 4-7.04.2018 r. w Łodzi i Spale.

Opiekunami merytorycznymi uczniów są: P. Iwona Białoń i P. Piotr Mrugała.

Serdecznie gratulujemy!

Piotr Mrugała