II TOT i III TOT

II TOT i III TOT

0 6.45 dnia 6 października br., w zimowej aurze, klasy II TOT i III TOT wraz z  opiekunami wyruszyły na wycieczkę do Wrocławia i Ziemi Kłodzkiej.  Mimo tego co za oknem, wszyscy byli w dobrych nastrojach. Optymizmu starczyło do Wrocławia, który był zachmurzony i deszczowy. Jak na prawdziwych turystów przystało, wbrew temu co zgotowała pogoda ,grupa wyruszyła na podbój  pięknego miasta. Udało się zobaczyć, m.in. Ostrów Tumski, Rynek Staromiejski, Panoramę Racławicką. Po tej dosyć długiej wycieczce ulicami miasta, pojechaliśmy do Szczytnej, gdzie po zjedzeniu obfitej obiadokolacji, udaliśmy się do pokoi. Ośrodek „Pod Skałką”  od razu przypadł do gustu – duże pokoje,  niezły standard, ciepło.

Następnego dnia, od rana była piękna, słoneczna pogoda. Ten dzień zarezerwowany został na wizytę w Wambierzycach, wycieczkę na Szczeliniec Wielki, do tzw. Błędnych Skał oraz do kaplicy czaszek w Czermnej. Było śmiesznie i strasznie zarazem. Widoki bezcenne! Strach towarzyszył podczas prześlizgiwania się miedzy wąziutkimi i niskimi szczelinami. Chcieliśmy zobaczyć jeszcze ogród japoński w Jarkowie, ale został on zamknięty z uwagi na koniec sezonu.

Ostatnia noc w ośrodku miała swoje prawa, niektórzy poszli spać  około 2.00, nadrabiając zaległości towarzyskie Opiekunowie dbali o to, aby integracja nie zaburzała ciszy nocnej.

Ostatni dzień przeznaczony był na zwiedzanie Kłodzka, a zwłaszcza znajdującej się tam twierdzy i wizytę w kopalni złota w Złotym Stoku. Obie przyniosły moc wrażeń. Potem …  tylko powrót do Nowego Targu. Cel został osiągnięty: wiedza zdobyta podczas lekcji pogłębiona, integracja pełna, akumulatory naładowane.

Organizatorem, autorem programu był pan Piotr Mrugała- wychowawca klasy II TOT, opiekunami: pani Marzena Waksmundzka- wychowawca klasy III TOT i pan Krzysztof Wiatr- nauczyciel geografii  w naszej szkole.