Wolontariusze SKW "Caritas" podczas przygotowywania paczek.
Wolontariusze SKW “Caritas” podczas przygotowywania paczek.

Tak, pomagam! To hasło rozpromienia niejedną twarz naszych wolontariuszy i osób, które chętnie dzielą się tym co mają, czyli dobrem. To dobro przekazywane jest przez uczynek, jak np. podarowanie żywności, ale również jest gestem, który oznacza, że myślimy o innych w tym szczególnym czasie.


Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” zakończyło Ogólnopolską Akcję Zbiórki Żywności Caritas pod hasłem „Tak, pomagam!”. W dwudniowej zbiórce żywności, tj. 9-10.12.2016 r., po raz kolejny do pomocy zgłosiło się 74 wolontariuszy z Zespołu Szkół Ekonomicznych. W sumie udało się zebrać 1004,90 kg produktów żywnościowych i środków czystości o łącznej wartości ok.7 393,50 zł !!!

Od poniedziałku uczniowie przygotowywali paczki, które zostały przekazane potrzebującym rodzinom i dzięki temu ofiarowane produkty będą gościć na niejednym wigilijnym stole.
Dziękujemy wszystkich darczyńcom, licznym wolontariuszom oraz właścicielom i pracownikom nowotarskich sklepów za życzliwe przyjęcie i umożliwienie przeprowadzenia akcji:
Supermarket Rajski ul. Mickiewicza 11,
Supermarket Rajski ul. Kopernika 8 a,
Supermarket Rajski ul. Legionów Józefa Piłsudskiego 14 (Bałęzowe),
PSS Społem Gama ul. Kowaniec 35 a .
Delikatesy „Jedynka” Rynek13.

Dziękujemy serdecznie