Łucja Maj – zwyciężczyni konkursu „Wolny od tytoniu”

Jak co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Papierosa, który ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu.

Z tej okazji pedagog szkolny zorganizował dla uczniów konkurs plastyczny „Wolny od tytoniu”, a także zaprosił panią Annę Augustyn i panią Ewę Łapsę, które na co dzień pracują w Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nowym Targu w Dziale Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej.

Podczas spotkania uczniowie szkoły otrzymali ulotki i broszury na temat nikotyny, a następnie mieli okazję sprawdzić za pomocą alkogogli i narkogogli jak zmienia się koordynacja wzrokowo-ruchowa człowieka pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Następnie za pośrednictwem smokolizera chętni uczniowie i nauczyciele zbadali poziom zawartości szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

W tym dniu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu „Wolny od tytoniu”:

I miejsce zajęła Łucja Maj z klasy III b TE
II miejsce Weronika Bafia z klasy I a TE
III miejsce Nikoletta Furczoń z klasy III a TE
Dziewczynom gratulujemy, a paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej raz jeszcze dziękujemy za ufundowanie nagród i zaangażowanie w akcję.