Wolontariusze z ZSE na oddziale dziecięcym szpitala w Nowym Targu.
Wolontariusze z ZSE na oddziale dziecięcym szpitala w Nowym Targu.

Nie wiem, czy wiecie, ale św. Mikołaj chodzi do naszej szkoły, bo człowiek uczy się przecież przez całe życie.

W ciągu roku zdarza mu się dokazywać, ale w okresie przedświątecznym zawsze jest grzeczny i  najbardziej lubi sprawiać dzieciom radość.

Dzisiaj nasz św. Mikołaj wraz z aniołami ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas” odwiedził dzieci w Szkole Podstawowej Nr 3, żeby pochwalić za dobre sprawowanie i pogrozić palcem za ewentualne dokazywania. 

Potem św. Mikołaj wraz z całym orszakiem przemieścił się swoim zaprzęgiem reniferów, którymi powoziła p. Katarzyna Kubasiakdo szpitala na oddział dziecięcy. Tam czekało na nich 25-cioro uśmiechniętych dzieci, które z niecierpliwością oczekiwały prezentów przygotowanych specjalnie dla nich przez naszą młodzież. Cieszymy się, że mogliśmy odwiedzić małych bohaterów i sprawić im trochę radości.

Po wizycie w szpitalu mikołajowy orszak udał się do parafii pw. Matki Boskiej Anielskiej na Kowańcu, żeby wręczyć podarunki oczekującym go w kościele dzieciom.

Dziękujemy św. Mikołajowi i całemu orszakowi za pracowity i pełen wrażeń dzień.