W dniu 6 marca 2018 r. spedytorzy z klasy 2 SOT wybrali się do Starego Sącza na wycieczkę przedmiotową do firmy BATIM specjalizującej się w Transporcie Międzynarodowym oraz świadczącej usługi spedycyjne.

Po życzliwym przywitaniu przez Panią Ewelinę, uczniowie zostali oprowadzeni przez Pana Dyrektora ds. Transportu po firmie. Następnie „przyszli spedytorzy”, zostali przeszkoleni przez profesjonalną kadrę firmy  m.in. z zakresu Międzynarodowego Listu Przewozowego CMR, zasad bezpieczeństwa w procesie załadunku, przewozu ładunków jak i postojów. Przybliżony został również problem wypadków w transporcie oraz likwidacji szkód.

Spotkanie z pracownikami Działu Transportu oraz Panią Dyrektor Barbarą Edelmuller – Generaux , pozwoliło uczniom zapoznać się z Programem Transics, który jest niezbędnym narzędziem w procesie komunikacji: kierowca-spedytor. Czas jazdy, czas pracy kierowców, GO-box, AdBlue  i wiele innych, ważnych informacji przekazała uczniom, kompetentna kadra Firmy BATIM.

Na zakończenie  2 SOT  miała możliwość – jak to określili pracownicy firmy – naprawdę „poczuć spedycję” i  chwilę popracować wraz z pracownikami Działu Spedycji.

Zmęczeni, pełni wrażeń, bogatsi o kolejne doświadczenie i przemyślenia spedytorzy z  klasy 2 SOT bezpiecznie wrócili do Nowego Targu.

Wizyta w firmie pozwoliła uczniom poznać bliżej specyfikę pracy spedytora, zakres obowiązków, odpowiedzialności, oczekiwań i wymagań stawianych na powyższym stanowisku pracy.