13.12.2017 r. w Krakowie odbył się etap regionalny Konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Okręgową Inspekcję Pracy w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”, który realizowany jest w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu.

Do etapu regionalnego po niezwykle wyrównanej walce na etapie szkolnym zakwalifikowały się dwie ekonomistki: Alicja Maniowszczak z kl. III TE i Klaudia Czerwień z kl. II b TE.

W Krakowie 33 szkoły ubiegały się o kwalifikacje do etapu centralnego konkursu. Nasze uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu prawa pracy i przepisów bhp,  gdyż  jako dwie spośród  trzech osób, bezbłędnie rozwiązały test złożony z 35 pytań  i otrzymały maksymalną liczbę punktów, kwalifikując się do dalszego etapu konkursu.

Etap centralny, który odbędzie się w  Warszawie, będzie się zawierał 50 pytań jednokrotnego oraz wielokrotnego wyboru, w tym 20 pytań o podwyższonym poziomie trudności

z  prawa pracy, w tym przepisów dotyczących bhp oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Serdecznie gratulujemy i  już teraz trzymamy za nasze dziewczyny kciuki, życzymy powodzenia i dalszych sukcesów!