Spotkanie klasy 3 b HOT z dietetykiem

30 maja klasa 3 b HOT  w ramach podsumowania projektu Zdrowy styl życia wzięła udział w spotkaniu z dietetykiem, panem Łukaszem Fudalą. W trakcie dyskusji młodzież powtórzyła raz jeszcze co wpływa pozytywnie na nasz organizm, co należy robić żeby wyglądać i czuć się dobrze oraz jakie produkty sprzyjają zdrowemu stylu życia. Dziewczyny przypomniały też jakich produktów należy unikać i czym można je zdrowo i smacznie zastąpić. Na koniec klasa wraz z dietetykiem powtórzyła 5 podstawowych zasad, które każdy łatwo może wprowadzić do swojego życia, by cieszyć się zdrowiem i dobrą kondycją na co dzień:

1. Jeść śniadania – będziemy mieć więcej siły i ochoty do pracy i nauki.

2. Jeść co 2-3 godziny nieduże porcje, dzięki temu unikniemy napadów głodu w ciągu dnia.

3. Pić ok 2 litrów wody dziennie. Pozwoli to na odpowiednie nawodnienie organizmu.

4. Ograniczyć: cukier, produkty z białej mąki i sól. W zamian po winniśmy używać mąki pełnoziarnistej i ziół.

5. Jeść lekką kolację najpóźniej 2 godziny przed snem, pomoże to utrzymać dobrą sylwetkę i  zapewni lepszy sen.