W dniu 11 czerwca w auli PPWSZ w Nowym Targu odbył się finał Podhalańskiego Konkursu Języka Angielskiego o Nagrodę Rektora w Nowym Targu.  Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Chryc z klasy 2 b HOT, która zwyciężyła w etapie szkolnym i zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki finalistów powiatu nowotarskiego oraz awansowała do drugiego etapu.  Konkurs, który w tym roku miał nową formułę, przypominał popularny quiz „Jeden z dziesiąciu”.  Zawodnicy mogli wybrać pytania za 1, 3 lub 5 punktów z trzech kategorii: kultura, historia, różne.

Walka była wyrównana, ale ostatecznie najwyższą liczbę punktów i I miejsce zajął uczeń Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku nad Dunajcem Maciej Berezicki, miejsce II Paulina Pierwoła z I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, a miejsce III Anna Mendelowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Eugeniusza Romera w Rabce-Zdroju.

Serdecznie gratulujemy Patrycji oraz pozostałym uczestnikom i gorąco zachęcamy uczniów do udziału w konkursach językowych.