Maturzyści ZSE na nocnym czuwaniu w Częstochowie.

Już za trzydzieści kilka dni dla maturzystów ważny egzamin – matura. Czas intensywnych przygotowań do egzaminów maturzyści przerwali na niedzielę i udali się na nocne czuwanie do Jasnogórskiego Sanktuarium.

W tym roku dodatkową okazją jest jubileusz 300-lecia koronacji obrazu Matki Bożej – Czarnej Madonny.

Po południu 26 marca dwoma autobusami i busem udaliśmy się do Częstochowy gdzie wraz z wiernymi braliśmy udział w Apelu Jasnogórskim transmitowanym przez media.

O 22 zaczęliśmy czuwanie z Matką Bożą. Modliliśmy się na różańcu, wysłuchaliśmy ciekawej katechezy, braliśmy udział we Mszy Świętej. Prowadziliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Każdy mógł osobiście powierzyć swoją przyszłość Maryi adorując ją na kolanach wokół ołtarza. Całą liturgię uświetniała pięknym śpiewem nasza schola, dzięki niej modlitwy były wzniosłe i pełne zawierzenia. Rankiem 27 marca wróciliśmy z nowymi siłami duchowymi do dalszych przygotowań do matury. Mamy nadzieję…