21 czerwca 2017 r. wolontariuszki  SKW „Caritas” na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu uczestniczyły w integracyjnej zabawie plenerowej  w ramach projektu  „Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na Podhalu”.

Celem imprezy, która odbyła się w Nadleśnictwie Nowy Targ była przede wszystkim integracja społeczna poprzez wspólną zabawę,  a także promowanie osiągnięć osób niepełnosprawnych.

Nasze dziewczyny pomagały w przeprowadzeniu gier i zabaw sportowych, malowały twarze i pomagały w kąciku plastycznym. Same osobiście sprawdziły czy dmuchane zjeżdżalnie są odpowiednio przygotowane dla uczestników oraz to czy fotobudka na pewno działa.

W programie przewidziano też mini park linowy, zabawy strzeleckie, warsztaty z aerobiku i zumby, a nawet profesjonalny pokaz motocyklowy.

Piękna pogoda sprzyjała zdrowemu współzawodnictwu sportowemu, pełnej integracji i nawiązywaniu przyjaźni.

Mogliśmy się osobiście przekonać, że niepełnosprawność może być utrudnieniem, ale zapał i radość z życia potrafią pokonać niejedną przeszkodę, czy barierę.

Dziękujemy wolontariuszkom za to, że zawsze możemy na Was liczyć!