Krew oddana przez uczniów ZSE.

Krew oddana przez uczniów ZSE.

Krew to jeden z najbardziej pożądanych „leków”, ponieważ  mimo tak znaczącego  postępu medycyny, można go uzyskać tylko od drugiego człowieka.

27.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się kolejna Akcja Krwiodawstwa przeprowadzona przez Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas”. Spośród 80 chętnych do podzielenia się kroplą życia, do akcji mogło przystąpić 50 darczyńców.

Według danych Ministerstwa Zdrowia, tylko w ciągu jednego roku w Polsce wykonuje się ok. 1,7 mln przetoczeń składników krwi (transfuzji), dzięki którym ratowane jest życie i zdrowie ludzkie. Krew ratuje życie nie tylko ofiarom wypadków, ale szczególnie wykorzystywana jest w transplantologii, onkologii, hematologii i chirurgii sercowo-naczyniowej. To bardzo miłe, że tak wielu spośród nas ofiarowało cząstkę siebie, żeby ratować ludzkie życie.

Dziękujemy Wam Krewniacy!

Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu „Caritas” – Katarzyna Kubasiak i Monika Morawska.