Klasa 1 b TE już wie, że lepiej jest dawać niż brać i jak ważne jest, że się o kimś myśli.

Zaczęło się od pomysłu na klasowe Mikołajki i zrodziła się inicjatywa, żeby zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Uczniowie 1 b TE chcieli podzielić się swoją radością z kimś, kto na co dzień zmaga się z bólem. Z małą pomocą wychowawczyni, Pani Barbary Kalaty udało im się tak zorganizować „mikołajkowe” zakupy, że przygotowali piękne, duże prezenty dla małych pacjentów oddziału pediatrycznego nowotarskiego szpitala.

A jak wyglądały przygotowania? Najpierw zakupy, potem pakowanie i dostarczenie prezentów naszym małym bohaterom. Cała klasa zaangażowała się w realizację projektu, pokazała, że potrafi współpracować, wykazała się dojrzałością i empatią. Radość dzieciaków była ogromna, wierszykom, piosenkom nie było końca. Rodzice nie kryli podziwu dla zaangażowania uczniów, byli bardzo wzruszeni, dziękowali za obecność, za każdy uśmiech na twarzach ich pociech. Dla naszych uczniów spotkanie z małymi pacjentami również było ważne. Wszyscy się zaangażowali, rozmawiali z chorymi dziećmi, przytulali, gdy trzeba było pocieszyć, dać odrobinę radości tym, którzy w ten ważny dzień nie mogli być w domu z najbliższymi.

Mikołaj wraz ze swymi pomocnikami w czerwonych czapeczkach umówił się z maluchami już na przyszły rok. Obiecał, że przyjdzie o tej samej porze.