Tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych jest coroczny wyjazd do Berlina, na Międzynarodowe Targi Turystyczne. W tym roku, grupa 31 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, wraz z opiekunami, udała się w dniach 10-11 marca br. do stolicy Niemiec, by wziąć udział w kolejnej edycji Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB BERLIN 2018.

Są to największe branżowe targi turystyczne świata i stanowią wspaniałą okazję, żeby w krótkim czasie odbyć fascynującą podróż po różnych kontynentach.

Po całonocnej podróży uczestnicy wyjazdu udali się na tereny wystawowe, aby w klika godzin odwiedzić niemal każdy zakątek świata. Organizatorzy przygotowali w tym roku mnóstwo atrakcji. Były, m.in.: tańce latynoamerykanskie, smakołyki, zdjęcia w orientalnych strojach, tatuaże…. Każdy dodatkowo mógł zaopatrzyć się w setki gadżetów reklamowych, które były rozdawane, w ramach promocji, przez wystawców.

Po kilku godzinach pobytu w pawilonach targowych, wieczorem, młodzież, udała się do centrum Berlina, aby poznać najważniejsze zabytki stolicy Niemiec. Mimo zmęczenia i nieprzespanej nocy, udało się zobaczyć: wieżę telewizyjną, Rother Rathaus, Katedrę, Wyspę Muzeów, Operę Narodową oraz Bramę Brandenburską. Zwieńczeniem pobytu była wizyta w sklepie-manufakturze czekolady, gdzie ekspozycji słodyczy nie dało się ogarnąć wzrokiem.

O 21.30 trochę zmarznięci, ale zadowoleni, że wszystko, co było zaplanowane zostało zrealizowane, uczestnicy wycieczki udali się w drogę powrotną.

Pozostały tysiące zdjęć, materiały otrzymane na targach, które będą wykorzystywane podczas lekcji z przedmiotów turystycznych oraz wspomnienia, których nikt nie zabierze. W przyszłym roku na pewno tam wrócimy.