konkurs-pip-5

Zwycięzcy okręgowego etapu konkursu Państwowej Inspekcji Pracy.

07.12.2016 r. w budynku Kolejowego Towarzystwa Kultury przy ulicy św. Filipa 6 w Krakowie odbył się wojewódzki etap konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy”  organizowany przez Państwową Inspekcję Pracy.

W etapie wojewódzkim ponad 50 uczniów reprezentowało 27 szkół średnich z województwa małopolskiego. Nasz Zespół Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu reprezentowały Justyna Komperda z klasy 3 a TE oraz Karolina Wróbel z klasy 3 b TE, które były bezkonkurencyjne w konkursie na etapie szkolnym.

Konkurs w Krakowie obejmował 35 pytań testowych. Aby dostać się do finału ogólnopolskiego w Warszawie liczyły się nie tylko prawidłowe odpowiedzi ale również czas, w którym uczestnik udzielił poprawnych odpowiedzi.

Jak się okazało po ogłoszeniu wyników 3 osoby udzieliły 100% poprawnych odpowiedzi z całej grupy uczestników. Wśród tych osób jest nasza uczennica Justyna Komperda oraz dwie uczennice z Zespołów Szkół Ekonomicznych w Krakowie. Natomiast druga uczestniczka konkursu Karolina Wróbel zajęła 2 miejsce, ale niestety z uwagi na to, iż trzy osoby miały maksymalną liczbę poprawnych odpowiedzi (a tylko trzy osoby z województwa awansują do Warszawy) nie uzyskała prawa do reprezentowania szkoły w konkursie ogólnopolskim.

Uczestnicy konkursu na zakończenie otrzymali nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce czytnik ebook, a następne miejsca premiowane były powerbankami i innymi gadżetami elektronicznymi. Nauczyciel prowadzący Piotr Plewa otrzymał pamiątkowy zestaw pióra i długopisu z wygrawerowanym logiem PIP w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie centralnym!!!

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”