Olimpiada Wiedzy o TurystyceSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do wzięcia udziału w etapie szkolnym IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Czwarta edycja Olimpiady realizowana pod hasłem Turystyka kulinarna – apetyt na region ma na celu zwrócenie uwagi na szlaki kulinarne i produkty regionalne jako produkty turystyczne. Turystyka kulinarna jest jednym z najciekawszych zjawisk inspirowanych tradycjami i nowinkami kulinarnymi w polskiej turystyce XXI wieku.

To zdrowa żywność, nowe smaki, słynne restauracje czy kulinarne regiony coraz częściej stają się celem turystycznych wojaży. Ponadto do podróży zachęcają liczne oryginalne i tradycyjne wydarzenia kulinarne (święta, festiwale gastronomiczne) czy przygotowane przez touroperatorów warsztaty i szkoły gotowania.

Wszyscy zainteresowani udziałem w etapie szkolnym Olimpiady, proszeni są o zgłoszenie się do p. Piotra Mrugały, do dnia 13.10.2016 r.

Etap szkolny odbędzie się 21.10.2016 r. o godz. 9.10 w sali nr 17

Serdecznie zapraszamy!