Uczestnicy szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Uczestnicy szkolnego etapu Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

W dniu 28 października 2016 odbył się szkolny etap IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

Przystąpiło do niego 32 uczniów z klas o profilu turystycznym z naszej szkoły. Uczniowie do rozwiązania mieli test składający się z 40 pytań jednokrotnego wyboru.

Zawierał on pytania z podstaw turystyki, obsługi ruchu turystycznego, marketingu usług turystycznych oraz geografii turystycznej. Na rozwiązanie zadań przewidzianych było 30 minut.

Po sprawdzeniu prac i przeliczeniu punktów, okazało się że pierwsze miejsce zdobyła uczennica Natalia Masny z kl. III TOT uzyskując 36 punktów. Tym samym dostała się ona do etapu okręgowego olimpiady. 

Drugie miejsce przypadło ex aequo 3 uczniom z klasy IV TOT:  Emilii Piekarczyk, Szymonowi Plewie oraz Patrykowi Czubernatowi. Wszyscy uczniowie zdobyli po 29 punktów.

W takim przypadku, regulamin olimpiady precyzuje w § 5, pkt. 11, lit. D, że „w przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez większą liczbę uczniów kwalifikacje otrzymują uczniowie z najwyższą średnią ocen z przedmiotów zawodowych z poprzedniego roku szkolnego”.

Po przeanalizowaniu ocen z poprzedniego roku szkolnego, okazało się że to Patryk Czubernat będzie reprezentował naszą szkołę w etapie okręgowym.

Kolejny etap olimpiady odbędzie się w Krakowie, 11 stycznia 2017 r. Nad przygotowaniem i przebiegiem rywalizacji czuwał pan mgr Piotr Mrugała

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady. W szczególny sposób gratulujemy Natalii i Patrykowi i życzymy im dalszych sukcesów w etapie okręgowym.   

Oto wyniki z etapu szkolnego, test oraz klucz odpowiedzi.