W dniu 12 kwietnia 2018 roku odbyły się powiatowe eliminacje do 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

W kategorii poezji śpiewanej reprezentowała naszą szkołę Natalia Sobolak – uczennica klasy IV a technikum hotelarskiego. W konkursie zaprezentowała wiersz Anny Świrszczyńskiej pt. „Kobieta mówi o swoim życiu” oraz dwa utwory muzyczne: „Dobranoc Panowie” do słów Agnieszki Osieckiej i muzyki Seweryna Krajewskiego oraz „Dziwni letnicy” autorstwa Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, do którego wraz z Marcinem Głodziakiem (akompaniament) stworzyli muzykę i aranżację.
Ogromnie miło nam poinformować, że Natalia zajęła w swojej kategorii 2 miejsce i została zakwalifikowana do etapu rejonowego, który odbędzie się w Nowym Sączu już 10 kwietnia 2018 roku.
Opiekę nad uczennicą sprawuje Pani Magdalena Korzycka.