Wolontariusze oraz zwycięzcy Wolontariackiej Gry Miejskiej z ZSE.

Wolontariusze oraz zwycięzcy Wolontariackiej Gry Miejskiej z ZSE.

Nasze Szkolne Koło Wolontariatu „Caritas” wraz z opiekunką p. Katarzyną Kubasiak świętowało 05.12.2016, czyli „Światowy Dzień Wolontariatu” w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu, który zorganizował finał plebiscytu Aktywny 2016″, oraz ogłosił wyniki Wolontariackiej Gry Miejskiej.

Nasze Koło Wolontariatu otrzymało tytuł finalisty plebiscytu „Aktywny 2016”, zaś laureatami zostali Wolontariusze z Towarzystwa Bursy Gimnazjalnej im. Jana Bednarskiego p/w św. Stanisława Kostki w Nowym Targu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Natomiast Wolontariacką Grę Miejską po raz drugi z rzędu wygrali nasi uczniowie z klasy III a TE tj.  Krzysztof Górowski, Patryk Myjak, Mateusz Myśliwiec i  Mateusz Groński.

Uczestnicy mieli przydzielone zadania, których celem było zapoznanie się z działalnością lokalnych organizacji pozarządowych, m.in.: Fundacji im. Adama Worwy, Fundacji „Promyk”, Muzeum Podhalańskiego, Towarzystwa Kultury Aktywnej „Ferment” i Fundacji „Zmieńmy świat”. 

Naszym reprezentantom dziękujemy i gratulujemy wiedzy!

img_6912 img_6913