Natalia Masny i Patryk Czubernat.

W dniu 11 stycznia 2017 roku, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych: Natalia Masny z klasy III TOT i Patryk Czubernat z klasy IV TOT udali się do Myślenic, aby wziąć udział w eliminacjach okręgowych IV Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Wzięło w nim udział ponad 220 uczniów z całej Polski.

Etap ten składał się z dwóch części: testu zawierającego 40 pytań  z zakresu  marketingu, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego i prawa w turystyce oraz etapu praktycznego, podczas którego  zdający mieli opracować program i kalkulację wycieczki krajoznawczej na Podlasie. Obie części zawierały sporo zagadnień kulinarnych, gdyż hasło przewodnie tegorocznej olimpiady brzmi: „Turystyka kulinarna – apetyt na region”.

Do etapu centralnego  olimpiady zakwalifikował się  Patryk Czubernat. Odbędzie  się on tradycyjnie  w Spale w dniach 27-30 marca br.

Opiekunem merytorycznym uczniów jest pan Piotr Mrugała.

Serdecznie gratulujemy!