Dzień Sportu i Promocji Zdrowia

„Bo tak naprawdę w życiu najważniejsze jest zdrowie, a ono zależy od Twoich nawyków”.

 1 czerwca 2017 r. świętowaliśmy bardzo aktywnie biorąc udział w Dniu Sportu i Promocji Zdrowia. Organizatorzy przygotowali trzy rywalizacje sportowe tj:  Turniej Streetbasketball, Sztafeta z liczbą Pi i tor przeszkód. Trzeba było przyznać, że rywalizacja była zacięta, ale wszystko odbywało się na zasadach fair play i w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji.

Zanim przystąpiono do konkurencji sportowych, uczestnicy mogli wysłuchać wykładu pana dr. Pawła Gąsiora na temat badania składu ciała mającego na celu wskazanie czynników ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Uczniowie zostali zapoznani z rolą tkanki tłuszczowej w organizmie, wyznaczono takie cechy i wskaźniki jak masa ciała, procentowa zawartość tłuszczu w organizmie, BMI, beztłuszczowa masa ciała, masa kośćca i zawartość wody w organizmie. Do pomiarów zastosowano tzw. wagę bioimpedancyjną japońskiej firmy TANITA.

Przeszkoleni, zważeni i po pozytywnej kontroli antydopingowej, zawodnicy wśród których byli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przystąpili do rywalizacji, która była gwoździem programu.

Turniej Streetbasketball, był niezwykle emocjonujący, ponieważ zawierał zarówno zaciętą walkę,  tricki  niczym z rozgrywek ligi NBA oraz lekkość i płynność ruchów znaną z Jeziora Łabędziego Piotra Czajkowskiego.

Sztafeta z liczbą Pi, już w samej nazwie była wyzwaniem, bo ze sztafetą nie miała nic wspólnego. Nazwa wymyślona dla zmylenia zawodników ukrywała dwie konkurencje: bieg drużynowy na czas i zapamiętanie największej liczby cyfr zapisanych na kartce. Nie było łatwo. Na atestowanym torze, w tropikalnych warunkach padły życiówki na kilometr i rekordy w liczbie zapamiętanych cyfr.

Kolejna konkurencja to Tor przeszkód. Zawody w Skyrunningu i Runmageddony są niczym w porównaniu do przeszkód, które przygotowali organizatorzy. Wszyscy za punkt honoru stawiali sobie pokonanie skrzyni, która okazała się największym wyzwaniem, zwłaszcza dla niższych zawodników.

Wyniki końcowej rywalizacji przedstawiają się następująco:

Wyniki rywalizacji podczas Dnia Sportu i Promocji Zdrowia.

W czasie zmagań dla wszystkich uczestników przygotowany był bufet, w którym można było zakupić dietetyczną kiełbaskę i słodki kącik, gdzie można było bezkarnie walczyć ze spadkiem cukru we krwi.

Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na działalność samorządu uczniowskiego i pomoc choremu koledze Kamilowi Paterowi.

Organizatorom i wszystkim uczestnikom należą się podziękowania i brawa za świetną zabawę połączoną z edukacją i szczytnym celem. Brawo!!!