1 czerwca 2018 r. aktywnie świętowaliśmy Dzień Sportu i Promocji Zdrowia. W tym dniu na uczniów czekały liczne atrakcje.

W holu budynku odbyła się prelekcja na temat szkodliwości palenia tytoniu wygłoszona przez panie z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, po której chętni uczniowie za pomocą smokolaizera zbadali poziom zawartości szkodliwego tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić za pomocą alkogogli i narkogogli jak zmienia się koordynacja wzrokowo – ruchowa człowieka pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Na sali gimnastycznej królowała piłka siatkowa, na małym boisku tartanowym (przy orliku) rozegrane zostały turnieje „zabaw wszelakich”, ponadto uczniowie mogli wykazać się w grach zespołowych- piłce koszykowej
i nożnej.

W tym dniu odbył się również rajd rowerowy, o którym można przeczytać tutaj.