W dniu 13 października w naszej szkole tradycyjnie odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy IIb TE. Po krótkiej części oficjalnej, podczas której wybrzmiała akademicka pieśń Gaudeamus igitur a Karolina Jędrol od serca  wyrecytowała wiersz Juliana Tuwima pt.  „Nauka” nastąpiła część rozrywkowa.

Najpierw  Kasia Pietrzak i Wiktoria Siwak ze swadą poprowadziły quiz „Zgadnij kto to”. Zabawa polegała na tym, aby na podstawie prezentacji określonych przedmiotów oraz usłyszeniu charakterystycznych wypowiedzi odgadnąć,  którego z nauczycieli  one dotyczą.

Następnie zgromadzona na sali gimnastycznej szkolna brać została zaproszona do wysłuchania  „Koncertu Życzeń”. Podczas tej część akademii pojawiły się muzyczne dedykacje dla każdego pracownika naszej szkoły szkoły – dla dyrekcji, kierownictwa, wszystkich nauczycieli – także emerytowanych oraz obsługi technicznej. Krótkie piosenki do znanych melodii zostały wykonane przez grupę dziewcząt z klas IIa i IIb TE przygotowaną do występu przez wychowawczynię klasy IIb TE Małgorzatę Wiśniowską – Wójciak. Na koniec wszyscy zgromadzeni zaśpiewali wspólnie radosne „Sto lat”.