Klasa 2 TE i 2 EHO na wycieczce szkolnej w Pradze.

W dniach 22 – 24 maja 2017 r. klasy: II TE i II EHO, chcąc nabrać sił na końcówkę roku wybrały się  na wycieczkę do Pragi.

Kto myślał, że na wyjeździe sobie odpocznie, ten był w błędzie. Intensywne zwiedzanie zaczęliśmy min. od przepięknego i malowniczego Wzgórza Hradczańskiego ze starym ratuszem, zabytkowymi pałacami i dawnym Zamkiem Królewskim, następna była Mala Strana i Wyspa Kampa. Spacerując przez Stare Miasto nie można było nie przejść Mostem Karola, podziwiając panoramę Wzgórza Hradczańskiego.

Przez cały czas pobytu towarzyszyło nam słońce, które podkreślało wspaniałe krajobrazy, natomiast po zmierzchu mogliśmy podziwiać Pragę nocą.

Następnego dnia wyruszyliśmy do Czeskich Budziejowic, które leżą u zbiegu Wełtawy i Malszy i Czeskiego Krumlowa, Miasta Róży, znanego z piosenki Heleny Vondrackovej, które jest jednym z najpiękniejszych miast w Czechach, wpisanym na listę UNESCO. Ogromne wrażenie wywarł na nas widok renesansowego zamku rodziny Schwarzenbergów, ale malowniczy, neogotycki zamek Hluboka nad Wełtawą, zwany czeskim Windsorem, po prostu zapierał dech w piersiach.

Naładowani promieniami słonecznymi i pozytywną energią wróciliśmy szczęśliwie do szkolnej rzeczywistości, ale… już niedługo wakacje!!!