Klasa 3 a TE w Niedzicy.

Klasa 3 a TE w Niedzicy.

29 września 2016r.  klasa III a  TE, była na wycieczce w Niedzicy. Daniel Wojeński i Mateusz Myśliwiec zdobyli I miejsce w Konkursie Wiedzy o Regionie, umożliwiając tym samym  wyjazd  całej klasy wraz z wychowawcą  panią Ewa Zarycką.

Stowarzyszenie Historyków Sztuki, zorganizowało bezpłatne zwiedzanie zamku  z przewodnikiem, Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica – bezpłatne zwiedzanie elektrowni.

Młodzież z zapartym tchem odwiedzała  komnaty i lochy zamkowe, jednocześnie  obawiając się spotkania z Brunhildą… Pierwszy raz uczniowie musieli się zmierzyć z wyzwaniem przetrwania bez telefonu komórkowego  całą godzinę!!!… Wejście na teren elektrowni, wiąże się z przestrzeganiem Ustawy o ochronie informacji niejawnych,  a więc całkowity zakaz fotografowania, nagrywania oraz wnoszenia urządzeń elektronicznych na teren strategiczny elektrowni.

Bardzo dziękujemy sponsorom tj. Stowarzyszenie Historyków Sztuki oraz Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica za ufundowanie nagród.

Kolejna edycja konkursu odbędzie się wiosną 2017r.  Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału, bo jak widać, warto!